تاثیر سئو در سایت

تاثیر سئو در سایت

1 آذر 1396

بزرگترین آرزوی هر سایت، این است که بازدیدکننده‌های مختلفی از طریق موتورهای جستجو، بتوانند به راحتی آن را بیآبند و از طرفی آرزوی تمام...

بزرگ‌ترین اقبال و شانس یک وب سایت آن است که بازدیدکنندگان بسیاری در طول شبانه روز از آن دیدن نمایند. یکی از روش‌های مهمی که باعث افزایش تعداد بازدید می‌شود، سرچ‌ها و جستجوی افراد در موتورهای جستجو نظیر گوگل می‌باشد. بر همین اساس تمام صاحبان وب سایت‌ها علاقه دارند تا آدرس وب سایتشان در جایگاه‌های اول نتیجه جستجوها باشد. به همین منظور SEO یا Search Engine Optimization که در فارسی آن را با سئو، بهینه سازی و یا ارتقای رتبه سایت می‌شناسند امروزه به عنوان یکی از دغدغه‌های هر کسب و کار مبتی بر وب و اینترنت در آمده است.

نکته‌ی مهمی که در سئو وجود دارد آن است که میزان و تاثیر دقیق هر یک از روش‌های و مواردی که در سئو بیان می‌شود کاملاً مشخص نیست و به راحتی نمی‌توان آن را به کمیت تبدیل نمود. مثلاً نمی‌توان به سادگی با امتیاز آنها را تفکیک نمود. در واقع در پس سئو منطق فازی وجود دارد که همه چیز به طور کلی و بر اساس حس بیان می‌شود. کلمه فازی یا fuzzy به معنای غیر دقیق، ناواضح و مبهم است و یکی از مفاهیم مهم در منطق فازی، عدم قطعیت نام دارد. برای درک بیشتر این موضوع می‌توان عدم قطعیت‌های بسیاری که در طول روز با آن روبرو می‌شویم را مثال بزنیم. مثلاً وقتی عنوان می‌شود که «هوا خوب است» هیچ گونه کمیتی برای خوب بودن هوا مطرح نمی‌شود تا آنرا به صورت دقیقی اندازه گیری نماییم. مثلاً نمی‌گوییم میزان آلاینده‌ها چقدر است، درجه یا رطوبت چیست، بلکه تنها از آن یک حس کیفی صحبت می‌شود. اما اینکه چرا بدون پارامترهای اندازه گیری شده این جمله را بیان می‌کنیم کاملاً مربوط است به مغز انسان که با در نظر گرفتن شاخص‌های گوناگون و بر اساس تفکر استنتاجی، جملات را تعریف و ارزش‌گذاری می‌نماید که الگوبندی آن‌ها به زبان و فرمول‌های ریاضی اگر غیر ممکن نباشد، کاری بسیار پیچیده خواهد بود. شاید جالب باشد که بدانید اولین بار در پی تنظیم نظریهٔ مجموعه‌های فازی به وسیلهٔ پروفسور لطفی زاده (۱۹۶۵ م) در صحنهٔ محاسبات نو ظاهر شد. همه اینها را گفتیم تا بگوییم موتورهای جستجو مانند گوگل از این نوع الگوها که سال‌هاست در نرم ‌افزارهای تصمیم گیرنده (هوش مصنوعی) وارد شده استفاده نموده و سایت شما را نسبت به سایرین در رتبه‌های مختلف قرار می‌دهد.

1396/9/1 | کد مطلب: 7
  • به اشتراک بگذارید:

مطالب پیشنهادی

تست ترانسفر در مقصد1

تست ترانسفر در مقصدتست ترانسفر در مقصدتست ترانسفر در مقصدتست ترانسفر در مقصدتست ترانسفر در مقصدتست ترانسفر در مقصدتست 

تست نکات سفر عمومی ایرانگردی

تست نکات سفر عمومی ایرانگردی

تست ترانسفر در مقصد

تست ترانسفر در مقصد

بحث و تبادل نظر

نظر دهید
انصراف