درباره من

قصه من

چهل‌سالگی، رسیدن به مرز پختگی و مرور خاطرات بیش از ۱۵ سال سفر باعث شد من هم به جمع وبلاگ‌نویسان بپیوندم.

چهل‌سالگی، رسیدن به مرز پختگی و مرور خاطرات بیش از ۱۵ سال سفر باعث شد من هم به جمع وبلاگ‌نویسان بپیوندم.

توی شهر تهران در محله میدان فلاح به تاریخ ۲۶ شهریور سال ۵۶ در دوران پهلوی دوم ناخواسته و صد البته به خواست پدر و مادر آذری زبان به دنیا اومدم، پدر و مادری که از شهرستان سراب در آذربایجان شرقی با تمامی مشکلات به شهر تهران مهاجرت کرده بودند. به لطف اینکه زبان مادریم آذری بود من هم زبان آذری را تا حدودی یاد گرفتم. مثل اکثر بچه‌های ساکن تهران دوران دبستان و راهنمایی و دبیرستان را با روال عادی طی کردم و  و از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات رشته مهندسی مکانیک طراحی جامدات فارغ‌التحصیل شدم.

از سال ۸۰ که به خاطر رشته تحصیلی در کارخانه ایران خودرو دیزل (بنز و خاور سابق) مشغول به کار شدم سه دلیل من را ابتدا عاشق کوهنوردی و بعد از اون معتاد سفر کرد.

  1.    کارمندی و پشت میز نشینی من را مصمم کرد تا یک ورزشی را به صورت حرفه‌ای پیگیری کنم. بر اساس یکسری شاخصه‌ها کوهنوردی را انتخاب کردم.
  2.    علاقه به کوهنوردی و دیدن عکس صعود یکی از همکارام به سبلان در برف و کولاک در ماه مرداد سال ۸۰ باعث شد جدی‌تر به این ورزش علاقه نشون بدم.
  3.    به دلیل عدم سفر کردن با خانواده در دوران کودکی به صورت ناخودآگاه عقده سفر در این دوران سرباز کرد.

از سال ۸۰ تا ۸۵ به صورت جدی کوهنوردی و گاهی سنگ‌نوردی کردم و در طی برنامه‌های کوهنوردی به اجبار سفر هم رفتم. سال ۸۵ موسسه درگستران دالاهو و سپس در سال ۸۹ شرکت آریاناسیر دالاهو رو با کمک دوستانی مثل سیامک دانایی و علی شجاعی راه اندازی کردم که با برند «دالاهو» شناخته شده است.

طی این سالها حدود یک میلیون کیلومتر از خاک ایران را در سفرهای داخلی  دیدم و به بیش از ۳۰ کشور خارجی سفر کردم.

سال ۸۵ همزمان با راه‌اندازی دالاهو به جمع متاهلین و در نهایت در سال ۹۱ به جمع پدران جهان پیوستم، دخترم آرتمیس الان ۶ ساله است.

به غیر از سفر که بخش اصلی زندگیم را تشکیل میده و کار روزمره که اجباراً باید انجام بدم، اصلی‌ترین علاقه‌مندی که داخل شهر من رو از زندگی رومزه جدا میکنه کتاب و فیلم است. در این وبلاگ گاهی در خصوص این دو موضوع هم خواهم نوشت.

چندباری در انتهای غار تنهایی خودم وقتی ۱۶ سال قبل رو مرور کردم و  گالری عکس‌ها و سفرنامه‌ها و تجربیات داشته رو در کنار سوالات دوستان و آشنایان گذاشتم به این نتیجه رسیدم میشه با مکتوب کردن این تجربیات و دل‌نوشته‌ها هم ذهن و فکر صاحب این قلم از خارش بیوفته و شاید این نوشته‌ها جایی و زمانی به کمک خواننده‌ای بیاد.

و من‌الله توفیق- امرداد سنه ۹۶

فرم تماس با من

من را دنبال کنید

instagram telegram